Prof. Dr. Walter Veith - Kde jsme ztratili křídla

Země v prostoru a čase

Ve Vašem prohlížeči nastal problém s aplikací Flash Player. Máte jej správně nainstalovaný?
Zhlédnuto: 12138x

Informace o akci

Kde jsme ztratili křídla - cyklus přednášek Prof. Dr. Waltera Veitha, který je mezinárodně uznávaný vědec. 1. část - Země v prostoru a čase (Otázka původu vesmíru a Země).
Úvodní přednáškový večer je věnován otázce, o které se vedou nemalé spory: „Jak starý je vesmír a naše planeta, kdy, jak a proč jsme začali existovat?“. Je představena teorie tzv. Velkého Třesku a následně diskutována její slučitelnost s novými objevy fyziky a astronomie. V druhé části přednášky vás čeká multimediální prezentace, ve které bude představen katastrofický model tzv. geologického sloupce, který se využívá mimo jiné i k datování fosilních nálezů. Jsou podrobně diskutovány také důkazy o procesech rychlého usazování geologických vrstev, důkazy o tvorbě kaňonů a jejich význam pro určování stáří Země.

Prof. Dr. Walter Veith pravidelně přednáší v mnoha zemích Afriky, Evropy, Ameriky a Austrálie. Je také autorem několika knih, např. velmi kvalitní knihy Genesis konflikt (v ČR a SR vydalo občanské sdružení Maranatha).
V letech 1979–1986 přednášel prof. Dr. Walter J. Veith zoologii na univerzitě ve městě Stellenbosch. V té době obohatil evoluční teorii několika ­významnými objevy. V roce 1988 byl pozván jako host na univerzitu Loma Linda v USA. Zde spolu s dalšími předními světovými geology přispěl k řešení důležitých otázek týkajících se evoluce a stvoření. V současné době je profesorem zoologie na univerzitě Západního Kapska (JAR) a zároveň vykonává funkci poradce vlády Jihoafrické republiky pro výzkum výživy, zdraví a kvality potravin. Profesor Veith byl jedním ze zakladatelů Institute for Creation Research (Institut pro výzkum stvoření).

Prof. Dr. Veith již několikrát navštívil Českou republiku, naposledy před rokem. V průběhu své návštěvy v roce 2007 přišel mj. zmapovat situaci za účelem natočení filmového dokumentu o Janu Husovi a dalších českých reformátorech, který připravuje misijní organizace Amazing Discoveries (Překvapivé objevy).

Termín konání

24. října 2009

Místo konání

Kongresové centrum Praha
5. května 1640/65
Praha 4

Soubory ke stažení

Fotogalerie

Zobrazit celou fotogalerii

Další části

Země v prostoru a čase
Celosvětová potopa
Spor o fosílie
Království savců
Tajemství genů
Původ degenerace
Historie ukrytá v kamenech
Setkání s Prof. Dr. Waltrem Veithem

Poděkování

Děkujeme občanskému sdružení Maranatha za poskytnutí záznamu přednášek.

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Podpořte BibleTV

Pomozte nám financovat realizaci a další rozvoj internetové televize BibleTV

Číslo účtu: 1725482339 / 0800

Další části

Související

Havířovská nota 201114. května 2011

Havířovská nota 2011

Flétnový kvartet20. března 2011

Flétnový kvartet

Důkaz1. května 2011

Důkaz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Facebook

Page generated in 3.5668 seconds.
Redakční systém Orancon naprogramoval Vítězslav Dostál