Ježíš učí o milování nepřátel

Vám pak, moji posluchači, radím: Milujte své nepřátele, prokazujte dobro těm, kteří vás nenávidí. Přejte dobré věci těm, kteří vás proklínají, a modlete se za ty, kteří vám činí bezpráví. Tomu, kdo tě uhodí do tváře, nastav i druhou. Tomu, kdo ti bere kabát, přidej i košili.
Každému, kdo tě o něco prosí, dej, a jestližě tě někdo okradl, nevymáhej to zpátky. Jak chcete, aby s vámi lidé jednali, tak s nimi jednejte vy. Jakou čekáte od Boha pochvalu, když milujete jen ty, kteří milují vás? To umějí lidé, kteří se na Boha neptají. Jestliže jednáte dobře jen s těmi, kteří se k vám chovají slušně, jaké uznání od Boha čekáte? A myslíte, že Bůh ocení, když půjčujete jenom těm, kteří vám to vždycky vrátí? Tak to přece na světě chodí, že si lidé půjčují, jenom když mají jistotu, že o nic nepřijdou. Ale vy jednejte jinak.

Milujte své nepřátele, konejte dobro, půjčujte a nevymáhejte zpět. Vždyť vás čeká bohatá odměna. Budete jednat jako Boží děti. Vždyť Bůh je dobrý i k lidem nevděčným a zlým. Buďte tedy velkorysí jako váš Otec.

Zdroj informací

Autor: Ježíš Kristus
Kniha: Bible (Lukáš 6,27-36)

Více informací

Více informací naleznete v Bibli.

Diskuse

Jarmila Herzova: Dobry den, to je uzasny slovo. Ted se tim zrovna... [19.3.2014 14:36]

Podpořte BibleTV

Pomozte nám financovat realizaci a další rozvoj internetové televize BibleTV

Číslo účtu: 1725482339 / 0800

Přihlášení

Facebook

Page generated in 1.0327 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál