Studium Bible

Studujte s námi Bibli!

Nabízíme Vám možnost bezplatného studia Bible, jejího významu, poselství pro dnešní dobu a samozřejmě její historie. Jednotlivé formy studia Bible jsou určeny všem kategoriím - úplní začátečníci, mírně pokročilí, pokročilí i odborníci (podrobnosti viz. níže). Bibli je možné studovat hned několika způsoby:


Osobní studium
Nejspíše nejvhodnější, a zároveň nejčastěji využívanou, formou je osobní studium Bible s odborníkem (převážně teologem - duchovním, kazatelem (farářem)). Je tak možné ihned reagovat na jednotlivá témata a následně hledat odpovědi přímo v Bibli. Studium probíhá formou pravidelných osobních setkávání nad jednotlivými tématy ( nejčastěji cca 30 témat). V rámci hodinových setkávání se dozvíte veškeré dostupné informace a pohledy na biblické poselství, které jsou samozřejmě podloženy Biblí a biblickými texty. Pokud to zrovna potřebujete (prožíváte např. nějaké problémy, starosti či těžkosti) můžete se společně za tento problém také modlit - jistě Vás tyto chvíle posílí a povzbudí a budete tak moci poznat úžasnou moc živého a praktického biblického poselství...
Pokud máte zájem o osobní formu studia Bible, nabízíme Vám možnost tohoto studia bezplatně kdekoliv v rámci ČR a SK, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit nebo využijte kontaktní formulář a my Vám vše již zprostředkujeme.


Korespondenční kurz
Velmi oblíbenou formou studia Bible je také tzv. Korespondenční kurz. Formou pravidelných písemných (nebo e-mailových) komunikací je možné postupně probrat jednotlivá biblická témata. Student tak má možnost z pohodlí svého domova poznat Bibli a její význam.
Pokud máte zájem o tuto formu studia Bible, doporučujeme Vám se přímo obrátit na Středisko korespondenčních kurzů, které nabízí Kurz studia Bible. Můžete se samozřejmě také kdykoliv obrátit na nás nebo využijte kontaktní formulář a my Vám zprostředkujeme studium Bible dálkovou formou.Samostudium
Jednou z forem studia je také samostudium. V klidu a pohodlí domova si máte možnost veškerá důležitá biblická témata poznat a zamyslet se nad jejich hloubkou a významem. K dispozici jsou podklady umožňující studium a lepší pochopení Bible, významu jejího poselství a praktickém přínosu pro každého v několika verzích:

Archiv BibleTV - využijte archiv přednášek, dokumentů a zamyšlení, které souvisí s Biblí. Můžete tak získat informace k tématům, které Vám přiblíží Bibli a její poselství.

Drama věků - unikátní pentalogie americké autorky Ellen Gould Whiteové přibližující celou Bibli. V pětisvazkovém cyklu na více jak 2000 stranách získáte jedinečný pohled na Bibli a její poselství, budete mít možnost nahlédnout do zákulisí významných biblických událostí a jednotlivé biblické pasáže Vás osloví zvláštním způsobem. Budete mít také možnost lépe pochopit význam Bible a především celé poselství Bible.
Tuto pentalogii Vám vřele doporučujeme jako výborný doplněk ke studiu Bible.

Evangelium pro dnešek - Biblický kurz s názvem Evangelium pro dnešek si klade za cíl jednoduchou, srozumitelnou a zároveň logicky řešenou formou, přiblížit Bibli a nejdůležitější témata související s Biblí, lidskou minulostí, souvislostí a budoucností. Věříme, že Vám Evangelium pro dnešek ukáže na tu pravou Naději na kvalitnější a plnohodnotnější život v současnosti i budoucnosti - o které je Bible především...

Sobotní škola - Sobotní škola je dlouholetou celosvětovou aktivitou Církve adventistů sedmého dne, která dává příležitost k tomu, aby milióny lidí všech věkových kategorií mohli v křesťanském společenství každé sobotní dopoledne být spolu a učit se o Ježíši Kristu, studovat Bibli každý den, a lépe poznávat jeden druhého i svět, ve kterém žijí. V současnosti se odhaduje, že se každý týden do Sobotní školy zapojuje více než 14 miliónů lidí.

Sociální sítě BibleTV

Podpořte BibleTV

Pomozte nám financovat realizaci a další rozvoj internetové televize BibleTV

Číslo účtu: 1725482339 / 0800

Přihlášení

Page generated in 2.3638 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál