AutoSAP chystá V4 Automotive Summit


AutoSAP chystá V4 Automotive Summit

Sdružení automobilového průmyslu svolává na polovinu dubna do Prahy mezinárodní konferenci visegrádských zemí. Tématy budu nové regulace emisí CO2 a nástup čisté mobility. Na konferenci zve AutoSAP zástupce národních automobilových asociací a mezinárodní automobilové asociace ACEA, zástupce vlád a parlamentů zemí V4, firem a zapojených sektorů, dále europoslance, diplomaty a odborníky na jednotlivé oblasti. Jednání, které má dále vyjasnit a zdůraznit stanoviska k dopadům nových emisních limitů CO2 na průmysl zemí V4, inicioval prezident AutoSAP Bohdan Wojnar.

Panelisté se mají dále zabývat přípravou zemí V4 na nástup čisté mobility, nutným rozvojem infrastruktury a vytvářením pobídek pro nákup vozidel s nulovými a nízkými emisemi. Výkonný ředitel AutoSAP Zdeněk Petzl k tomu řekl: „AutoSAP vítá a podporuje veškeré efektivní a ekonomicky realizovatelné aktivity vedoucí k co možná nejrychlejšímu snižování emisí v dopravě. Pro udržení konkurenceschopnosti českého automobilového průmyslu je ovšem třeba připomínat důležité souvislosti, jejichž opominutí by mohlo mít pro tuzemský autoprůmysl, o který se opírá česká ekonomika, nepříznivé následky.“
V současné době je automobilový průmysl v ČR ve znamenité kondici, loni tady bylo vyrobeno rekordních více než 1,4 milionu vozidel se spalovacími motory. Přechod k nízkoemisní mobilitě si vyžádá velké investice do automobilového průmyslu a bude znamenat změny v celém dodavatelském řetězci včetně zaměstnanosti. Neobejde se proto bez podpory národních vlád a úzké spolupráce státního a soukromého sektoru. V4 Automotive Summit: „Driving Competitiveness of V4 Countries bude v Praze 13. dubna 2018 a naváže na podobné setkání, které bylo loni na jaře v Bratislavě. Bude se konat v době, kdy se v Bruselu připravuje klíčová legislativa, která výrazně zpřísňuje emisní limity CO2 pro budoucí automobily.


Psát příspěvky smějí jen přihlášení
Žádný komentář dosud nebyl vložen

Podpořte BibleTV

Pomozte nám financovat realizaci a další rozvoj internetové televize BibleTV

Číslo účtu: 1725482339 / 0800

Přihlášení

Facebook

Page generated in 1.1803 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál