Efektivní modlitba

Průvodce studiem Bible na téma Oživení a reformace

A vždycky za všecko vzdávejte díky Bohu a Otci ve jménu našeho Pána Ježíše Krista. (Ef 5,20)
Netrapte se žádnou starostí, ale v každé modlitbě a prosbě děkujte a předkládejte své žádosti Bohu. (Ef 4,6)

Osobní studium
Co se můžeme dozvědět a naučit o modlitbě z těchto veršů: Ž 34,2; 50,23; 67,4; 71,8?
Davidovy modlitby byly plné chval a vzdávání úcty. Když přemýšlíme o Boží dobrotě a lásce, naše srdce překypuje chválou.
Existuje mnoho způsobů, jak se modlit. Některým lidem pomáhá, když pokleknou před Bohem s otevřenou Biblí. Přečtou si několik veršů a hovoří o nich s Bohem.
Zvlášť inspirativní částí Písma pro modlitební život jsou žalmy. Vyzkoušej rozjímání při modlitbě nad textem některého žalmu. Přečti si ho a potom se zaměř jen na jeden či dva verše. Přečti je nahlas. Potom řekni Bohu, jak tě oslovily. Dalším lidem vyhovuje, když jsou s Bohem sami na nějakém tichém místě v přírodě. Pro jiné je přirozené spojovat modlitbu se zpěvem.
Nechceme předepisovat, jak má vypadat modlitba. Možná už máš svůj fungující a osvědčený způsob. Pokud ne, navrhujeme ti následující postup. Začni chválami a oslavou, děkuj Bohu za jeho dobrotu. Potom vyznej svá selhání a pády. Dále děkuj Bohu za jeho odpuštění. Nakonec mu přednes své prosby – a to vše v pokoře a důvěře v jeho moc.
Přečti si verše v Da 9,8–13; Ef 5,20; 6,18 a Fp 4,6 a pokus se v nich najít principy, které by mohly obohatit tvůj modlitební život.

Aplikace
Pokud tvůj modlitební život není takový, jaký by měl být, co potřebuješ změnit? Chceš si každý den oddělit více času na modlitbu? Udělej to, protože to změní tvůj život.

Zdroj informací

Sobotní škola Církve adventistů sedmého dne.

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Podpořte BibleTV

Pomozte nám financovat realizaci a další rozvoj internetové televize BibleTV

Číslo účtu: 1725482339 / 0800

Přihlášení

Facebook

Page generated in 1.4234 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál