Naděje pro vlažné Laodikejské

Průvodce studiem Bible na téma Oživení a reformace

14Andělu sboru v Laodiceji napiš: „Toto praví Amen, svědek věrný a pravý, původ Božího stvoření: 15Znám tvé skutky; nejsi studený ani horký. Kéž bys byl studený nebo horký!“ (Zj 3,14.15; ČSP)

Osobní studium
Každému ze sedmi církevních sborů ze Zj 2 a 3 se Ježíš představuje způsobem, který odpovídá jeho duchovnímu stavu. Při představení sboru v Laodikeji (ČEP) mluví o jistotě duchovní obnovy pro všechny, kteří budou věnovat pozornost jeho výzvě. Ježíš se laodikejskému sboru představil jako „Amen, svědek věrný a pravý, počátek stvoření Božího“ (Zj 3,14.15, viz také 2K 1,20; J 3,10.11; Ko 1,13–17).
Ve Zj 3,14 je pro počátek použito řecké slovo „arché“. Toto slovo může odkazovat na někoho, kdo je původcem nějaké události nebo konání. V tomto kontextu slovo „arché“ odkazuje na Ježíše jako na Stvořitele (J 1,1–3; Ef 3,8.9).
To je velmi důležité. Ježíš, který vyřkl slovo, a vznikly světy, který stvořil zemi a všechen život – ten samý Ježíš dává naději Laodikeji. Všemocný Stvořitel může stvořit nový život. V našem srdci může rozdmýchat nové duchovní probuzení. Může změnit náš duchovní život.

Aplikace
Přečti si texty v 2K 5,17 a Ga 6,14.15. Co pro tebe osobně znamenají? Proč je poselství pro Laodikeu poselstvím naděje? A i když je toto poselství ostrou výčitkou, proč jsou úvodní slova zdrojem povzbuzení? Který ze třech Ježíšových titulů v tomto textu (Amen, věrný a pravý svědek, původ Božího stvoření) tě nejvíce oslovuje? Proč?

Zdroj informací

Sobotní škola Církve adventistů sedmého dne.

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Podpořte BibleTV

Pomozte nám financovat realizaci a další rozvoj internetové televize BibleTV

Číslo účtu: 1725482339 / 0800

Přihlášení

Facebook

Page generated in 1.4721 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál