Naše svoboda

Průvodce studiem Bible na téma Oživení a reformace

3Jsme ovšem jenom lidé, ale svůj zápas nevedeme po lidsku. 4Zbraně našeho boje nejsou světské, nýbrž mají od  Boha sílu bořit hradby. Jimi boříme lidské výmysly 5a všecko, co se v  pýše pozvedá proti poznání Boha. Uvádíme do poddanství každou mysl, aby byla poslušna Krista... (2K 10,3–5)

Osobní studium
Proč máme Boha prosit o Ducha svatého? On nám ho snad nechce dát? Bůh respektuje naši svobodu rozhodnout se. Stvořil nás se schopností dělat správná rozhodnutí. Chce pro nás – a také prostřednictvím nás – udělat vše, a to ještě dříve, než se modlíme. Je však limitován našimi rozhodnutími (Ž 78,40–42).
Když se modlíme, přiznáváme naši úplnou závislost na Bohu. Dáváme mu právo zasahovat do našeho života. Čím více se modlíme, tím více jej poznáváme. Když se modlíme, Duch svatý připravuje naše srdce, aby mohlo přijmout více požehnání. Čím více se modlíme, tím více dovolujeme Duchu svatému, aby „ukřižoval“ naše hříšné myšlenky, touhy i jednání. Ve velkém sporu mezi silami dobra a zla modlitba umožňuje Bohu působit v našem životě s větší mocí.
Prostuduj si ještě jednou dnešní úvodní biblický text (2K 10,3–5). Co podle tebe znamenají slova „zbraně našeho boje nejsou světské, nýbrž mají od Boha sílu bořit hradby“?
Jako adventisté sedmého dne chápeme realitu velkého sporu mezi Kristem a satanem. Víme, že tento zápas je skutečný a my všichni jsme jeho součástí. Pokud bychom byli odkázáni jen sami na sebe, náš zápas proti satanovi by byl beznadějný. Naší jedinou nadějí je naše spojení s Ježíšem, které se uskutečňuje prostřednictvím modlitebního života. To je duchovní zbraň v duchovním zápase. Bez něj nikdo z nás nic nezmůže. Když se potřeboval modlit Ježíš, o co více to potřebujeme my!
„I my si musíme vyhradit čas k přemýšlení nad Písmem a modlitbě, abychom se duchovně osvěžili. Nepřikládáme modlitbě takovou váhu, jak bychom měli, a podceňujeme její účinnost. Modlitba a víra dokážou to, co nedokáže žádná moc na světě.“ (ŽNP 275; MH 509)

Aplikace
Jakým způsobem jsi ve vlastním životě okusil krutou realitu velkého sporu mezi Kristem a satanem? Jak ti ve tvém zápase pomohla modlitba? Jak bys dopadl bez ní?

Zdroj informací

Sobotní škola Církve adventistů sedmého dne.

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Podpořte BibleTV

Pomozte nám financovat realizaci a další rozvoj internetové televize BibleTV

Číslo účtu: 1725482339 / 0800

Přihlášení

Facebook

Page generated in 1.5586 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál