Neoblomná láska

Průvodce studiem Bible na téma Oživení a reformace

20Hle, stojím přede dveřmi a tluču; zaslechne-li kdo můj hlas a otevře mi, vejdu k němu a budu s ním večeřet a on se mnou. 21Kdo zvítězí, tomu dám usednout se mnou na trůn, tak jako já jsem zvítězil a usedl s Otcem na jeho trůn. (Zj 3,20.21)

Osobní studium
Večeře na Středním východě byla a je velmi důležitá událost. Po celodenní práci se lidé vrátili domů a při večeři se okolo stolu shromáždila celá rodina – prarodiče, rodiče, děti, tety i strýčkové, synovci a bratranci. Po těžké celodenní práci si povídali příběhy, dělili se o zkušenosti a radili se. Byl to čas určený pro společenství. Byl to čas hřejivé rodinné blízkosti. Ježíš s námi chce takové společenství prožívat. Touží po společenství s každým z nás.
Kniha Zjevení se zmiňuje více než čtyřicetkrát o Božím trůnu. Je to vícekrát než v kterékoliv další knize. U Božího trůnu se připojíme k nebeskému chóru a budeme radostně oslavovat Boha. „Hoden jest Beránek, ten obětovaný, přijmout moc, bohatství, moudrost, sílu, poctu, slávu i dobrořečení“ (Zj 5,12). Bůh zaslibuje, že se budeme moci zúčastnit této velkolepé slavnosti, která bude uspořádána na počest ukončení dlouhého a bolestivého příběhu hříchu.
Kristus dává svému vlažnému lidu žijícímu na konci dějin tu nejkrásnější motivaci. Je jí Ježíšova nekonečná láska. Chce nás probudit z duchovní dřímoty. Ježíš touží, aby s námi mohl trávit celou věčnost. Pokud nás toto neprobere z duchovní lhostejnosti, tak co jiného? Jeho láska nám připravila věčnost. V našich žilách nám díky němu proudí královská krev. Jsme dcery a synové Krále vesmíru. Můžeme s ním vládnout navěky.

Aplikace
Kristus s tebou chce mít společenství. Chceš ho mít i ty s ním? Odpověď je jednoduchá. Kolik času věnuješ modlitbě a společenství s Pánem? Co ti prozrazuje tato odpověď? Jak je to s tvou vlažností?

Zdroj informací

Sobotní škola Církve adventistů sedmého dne.

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Podpořte BibleTV

Pomozte nám financovat realizaci a další rozvoj internetové televize BibleTV

Číslo účtu: 1725482339 / 0800

Přihlášení

Facebook

Page generated in 1.2161 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál