Kde jsme ztratili křídla - cyklus přednášek Prof. Dr. Waltera Veitha, který je mezinárodně uznávaný vědec. 1. část - Země v prostoru a čase (Otázka původu vesmíru a Země).
Úvodní přednáškový večer je věnován otázce, o které se vedou nemalé spory: „Jak starý je vesmír a naše planeta, kdy, jak a proč jsme začali existovat?“. Je představena teorie tzv. Velkého Třesku a následně diskutována její slučitelnost s novými objevy fyziky a astronomie. V druhé části přednášky vás čeká multimediální prezentace, ve které bude představen katastrofický model tzv. geologického sloupce, který se využívá mimo jiné i k datování fosilních nálezů. Jsou podrobně diskutovány také důkazy o procesech rychlého usazování geologických vrstev, důkazy o tvorbě kaňonů a jejich význam pro určování stáří Země.
Prof. Dr. Walter Veith pravidelně přednáší v mnoha zemích Afriky, Evropy, Ameriky a Austrálie. Je také autorem několika knih, např. velmi kvalitní knihy Genesis konflikt (v ČR a SR vydalo občanské sdružení Maranatha).
V letech 1979–1986 přednášel prof. Dr. Walter J. Veith zoologii na univerzitě ve městě Stellenbosch. V té době obohatil evoluční teorii několika významnými objevy. V roce 1988 byl pozván jako host na univerzitu Loma Linda v USA. Zde spolu s dalšími předními světovými geology přispěl k řešení důležitých otázek týkajících se evoluce a stvoření. V současné době je profesorem zoologie na univerzitě Západního Kapska (JAR) a zároveň vykonává funkci poradce vlády Jihoafrické republiky pro výzkum výživy, zdraví a kvality potravin. Profesor Veith byl jedním ze zakladatelů Institute for Creation Research (Institut pro výzkum stvoření).
Prof. Dr. Veith již několikrát navštívil Českou republiku, naposledy před rokem. V průběhu své návštěvy v roce 2007 přišel mj. zmapovat situaci za účelem natočení filmového dokumentu o Janu Husovi a dalších českých reformátorech, který připravuje misijní organizace Amazing Discoveries (Překvapivé objevy).
Děkujeme občanskému sdružení Maranatha za poskytnutí záznamu přednášek.